Bo wszystkie Ryśki…

Zremisowaliśmy z Portugalią na wyjeździe! Dlaczego? Bo wszystkie Ryśki to fajne chłopy. Jaki Rysiek? Oczywiście Ricardo "a wtedy nagle coś mnie uderzyło w plecy" Pereira. Ten to bramkarz reprezentacji Portugalii (podobnie jak w meczu w Chorzowie) wspaniałą paradą sparował strzał z dystansu odbijając go przed siebie w takie akurat miejsce by dobiegł tam pierwszy Mariusz Lewandowski i umieścił piłkę w osieroconej bramce. Notabene Lewandowskiemu w Chorzowie nie udało się trafić do siatki zamykając sławną akcję 3 na jeden znaną również jako "Rasiak co ty robisz". Wczoraj symbolicznie naprawił błąd i otworzył wynik dla Polski. Kolejna ciekawostka – jak donosi Żewłakow C. Ronaldo twierdził, że Ricardo lubi by go fotografować frunącego w powietrzu i ta miłość własna miała być przyczyną nieudanego wybicia.
 
Ricardo miał także znaczne zasługi przy drugim golu dla Polski. Otóż Krzynówek zasadził bombę z 30m która odbiła się od słupka i zmierzała już na wolne pole, ale Rysiek z poświęceniem kładący się na murawie użyczył swoich pleców sprawie awansu Polski do ME i skierował piłkę do własnej siatki. Kolejna ciekawostka, Krzynówek taką bramkę już strzelił i to nie byle komu bo Casillasowi, zatem mówienie o tym że wyrównaliśmy przypadkowo to zaiste dowód ignorancji. Jakim cudem cała Polska przed TV widziała że Krzynówek strzeli a żaden z Portugalczyków dwa metry od niego nie – to już pozostanie tajemnicą, dość że nikt nie zdążył zablokować naszego pomocnika.
 
Ale prawdziwym cichym bohaterem polskiej reprezentacji pozostaje Rysiek. Otrzymał on już Order Henryka Żeglarza od rządu Portugalii; jeśli awansujemy to powinien dostać też medal za zasługi dla rozwoju polskiej piłki od PZPN.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: