Jeszcze miesiąc

Martusia kończy dwadzieścia trzy miesiące. Jest teraz rozkosznym prawiedwulatkiem. Zwykle jest wesoła, często kapryśna. Czasem jest grzeczna jak aniołek, ale też bywa uparta a przy tym bardzo głośna.
 
"Mamo mam tahi pomysł, chodźmy na słonia" (huśtawkę). Martusia ciągle nas zaskakuje swoimi powiedzonkami. Mówi wszystko i bez przerwy. Oprócz typowych trudnych do wymówienia głosek ma trudności z "K", ale kiedy się postara potrafi ją wyartykułować.
 
Kiedy Martusia bawi się laleczkami lub fgurkami to nie tylko przemieszcza je, ale i prowadzi dialogi, wymienia całusy.
 
Marta potrafi sama ułożyć puzzle z 4 kawałków a teraz nawet i z 6. Z 9 i 12 ułoży przy wskazówkach rodzica (albo sama aczkolwiek na siłę).
 
Historia prawdziwa – opowiadamy bajkę na dobranoc: "Czerwony Kapturek miał w koszyczku szyneczkę i kiełbasę i bułeczki i chlebuś"
Zasypiająca Martusia dopowiada "i mahalon… i zuphę". Otóż ona wprost przepada za makaronem, w zupach ale saute również. Kiedyś mówiła "daj mi zuphę z mahalonem tę ziółtą", ale teraz już wie że to jest rosołeh. Lubi szyneczkę, również pomidora, ale kiedy spróbowała wiejskiej kiełbasy chwyciła za widelec i wymiotła wszystko z talerza. Potrafi jeść widelcem i łyżka, aczkolwiek musi to być potrawa którą bardzo lubi. Niestety przy jedzeniu rosołku zwykle zapomina o wypoziomowaniu łyżeczki więc zostaje jej głównie makaron.
 
Jak Martusia wsypała tatę podczas kolędy jakiś czas temu. Otóż tatusia nie było a ksiądz chciał (nie wiedzieć czemu) ustalić zawód członków rodziny. Zapytał zatem "a gdzie tato pracuje" ale pewnie dostałby odpowiedź wymijającą gdzyby nie Marta która zgodnie z prawdą wypaliła "NA HOMPUTEZIE".
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: