Prezent dla Szaranowicza

TVP podczas transmisji z Planicy uraczyła nas wiązanką komentatorskich tekstów Szaranowicza. Otóż nasz zawołany komentator kończy dziś 60 lat. Drużyna skoczków sprawiła mu urodzinową niespodziankę zajmując drugie miejsce za Norwegami. A może to pierwszy dzień wiosny przyniósł nam tę jakże miłą odmianę w losach drużyny?
 
Bodajże w 2002 ówcześni polscy skoczkowie zajęli już miejsce na podium. Okazało się, że dla większości to była jedyna okazja zaznać smaku takiego wyróżnienia. Niestety, dla obecnej kadry może to być podobna sytuacja. Ale cieszy to, że Polacy skakali dzisiaj równo i nawet gdyby druga seria nie została odwołana to drugie miejsce utrzymaliby. Przecież skakać miał Małysz. Szkoda, że forma przyszła tak późno, przecież skoczkowie nie mogą być z natury rzeczy rycerzami wiosny.
 
Ale na razie cieszmy się. Oby przyszła wiosna w polskich skokach. Liczba Polaków w pięćdziesiątce pucharu świata już dawno nie była tak wysoka. A Kamil Stoch ma jeszcze szansę awansować na 30. miejsce w klasyfikacji PŚ które okupował w ostatnich dwóch latach.
 
Jaka w tym wszystkim zasługa trenera? Co powiedzieć o Kruczku, to zły trener (jak chcą niektórzy) ale ma wyniki? Czy oddzielny trener, Hannu Lepistoe, dla Małysza i Kruczek dla reszty to rozwiązanie które zdało egzamin? Przekonamy się w przyszłym sezonie, w zimie, bo Letnie Grand Prix nie jest wiarygodne niestety.
 
Jeszcze przydałoby się trochę szczęścia, wiatru w plecy, jutro, tak by Adam pokazał się ze swojej najlepszej strony.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: