Blanchofobia

Dawno nie pisałem nic o naszych wspaniałych skoczkach, ale zakończył się właśnie TCS więc jest okazja. Po wspaniałych osiągnięciach latem oczekiwania były duże. Niestety pierwsze zimowe konkursy nie odzwierciedlały letniej formy kadry Kruczka. Adaś, kadrowicz Lepistoe, nie schodził poniżej pewnego poziomu i niedługo potem stanął na podium.

Jego młodsi koledzy notowali „progres” – ale wciąż forma pozostawiała wiele do życzenia. Potem przyszedł konkurs w Engelbergu i trzech Polaków w 1. dziesiątce. Był progres, były wielkie nadzieje przed TCS. I zostały one koncertowo utrącone przez skoczków Kruczka. Hula wszedł do II serii tylko raz, Stoch miał kilka zacnych skoków ale pozostawił wrażenie, że maksimum jego możliwości to 15 miejsce w TCS i PŚ. O reszcie lepiej nie wspominać.

Natomiast Adam swoje w życiu już wyskakał. Szkoda straconej szansy na podium, ale los daje i odbiera. Dobre i to 6. miejsce w klasyfikacji, choć i przed pierwszym i po trzech konkursach stawialiśmy na lepsze osiągnięcia. Ale upływu czasu nie da się zatrzymać i w pewnym wieku nie da się utrzymać automatyzmu z konkursu na konkurs.

Tak więc wielkich nadziei przed MŚ już nie mam. Szóste miejsce Małysza, piętnaste Stocha, szóste drużyny – to nasze realne cele.

Winien jestem jeszcze wyjaśnienie skąd ten tytuł. Otóż zjawisko zwana blanchofobią albo chinofobią jest według mnie przyczyną zimowej klęski herosów igelitu z kadry Kruczka. Strach przed śniegiem, po prostu, strach przed śniegiem.

One response to this post.

  1. […] jak wiele się zmieniło od mojej ostatniej sportowej notki. W skokach narciarskich przeżyliśmy prawdziwą huśtawkę nastrojów, ale o tym zaraz. Przede […]

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: