Znakomity dzień (na Tamizie)

Wspaniale układają się wyścigi Torpids dla pierwszej żeńskiej osady college’u Worcester. Pisałem o tym jak wczoraj dziewczyny wywalczyły drugie miejsce w drugiej dywizji. W dzisiejszym wyścigu po czterdziestu-pięćdziesięciu uderzeniach wiosłami dogoniły osadę Keble. Oznaczało to, że jako zwyciężczynie swojego wyścigu awansują do najlepszej klasy wyścigowej i jeszcze tego samego dnia będą w niej walczyć o utrzymanie!

Ów wyścig pierwszej dywizji miał swoją dramaturgię. Osada Worcester startowała na ostatniej pozycji i w jej interesie było uzyskanie bump gdyż w przeciwnym razie następnego dnia byłaby ponownie relegowana na początek drugiej dywizji by bronić się przez dwa kilometry wodnej trasy przed atakami goniących łodzi. Nie była to radosna perspektywa, tymczasem po rozpoczęciu wyścigu okazało się, że wyprzedzająca Worcester osada Exeter nie dość, że nie ma zamiaru dać się dogonić, to sama doścignęła poprzednią łódź z Osler i tym samym wyłączyła się z rywalizacji.

Przed dziewczętami z pierwszej załogi Worcester stanęło trudne zadanie prześcignięcia łodzi która startowała z zapasem dwóch pozycji, czyli uzyskanie tzw. overbump. Tym razem nie było tak łatwo, wiele minut wytężonego wiosłowania przyniosło jednak zamierzony skutek i ósemka z Worcester W1 mogła się cieszyć z osiągnięcia wszystkiego co mogły one wygrać w ciągu pierwszych dwóch dni i ugruntowania pozycji w dywizji pierwszej. Teraz należy im życzyć przede wszystkim kontynuowania dobrej passy. Rywalizacja wśród najlepszych osad to nie przelewki.

Go Worcester!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: