Ukryte zdolności

Jedziemy sobie całą rodzinką samochodem, RMF Classic zabawia towarzystwo. Martunia przerywa wsłuchiwanie się w muzykę i woła „To z bajki!”.

Utwór – przyznam – jest mi nieznany z nazwy, ale RDS wskazuje nazwisko kompozytora, a to już coś mi mówi. Skoro Prokofjew i skoro bajka – to pewnie „Piotruś i wilk”. A ta oscarowa animacja rzeczywiście leciała parę miesięcy temu w telewizji. „Brawo Marto,” mówię, „ale masz pamięć”.

Innego dnia jedziemy do przedszkola i ponownie Marta się wyrywa – „o to też jest z bajki”. „O, młoda damo” – myślę – „raz ci się udało, ale to przypadek, a teraz nie ma mowy”. Całkiem wesoła melodyjka, zerkam na radio – muzyka z „Ratatouille”! Też oglądała niedawno, jeden raz i zapamiętała.

Tymczasem Dorotka potrafi powtórzyć coraz więcej wyrazów, nawet żaba co wymawia niskim gardłowym głosem traktując to jako świetną zabawę. Wie jak robi piesek (ał ał), konik (cmok cmok), kotek (jał), sroka (gardłowe kra), krowa (muu). Naśladuje łącznie z linią melodyczną wszelakie zaśpiewy z piosenek, reklam i elektronicznych zabawek typu aaa, uuu. Tylko mama nie powie za żadne skarby, zamiast tego… tata.

Naturalnie maluch dąży do pionizacji, chodzi za jedną rękę czasem w drugiej pchając wózek. Sama porusza się przy meblach. Chwilę ustoi bez podtrzymywania, ale potem siada na pupie. Zmierzona przy ścianie ma 74cm wzrostu. Waga 8300g.

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: