Pierwsze kroki smakosza

Dorotka niedawno skończyła 13 miesięcy. Od sporego czasu chodziła za rączki, potem za jedną, teraz już biega ale musi czuć się bezpiecznie trzymana przez dorosłego. Chodzi także pchając wózek na lalki. Dziś przed spaniem rozbestwiła się nieco i zrobiła się odważniejsza. W ferworze zabawy zrobiła sama parę kroczków w stronę kanapy i efektownie rzuciła się na nią. Jeszcze słabo utrzymuje równowagę, ale nauka czyni mistrza.

Gdy Dorota stała przed TV i zobaczyła reklamę żeberek oznajmiła swoje zainteresowania kulinarne cichym mniam mniam. Z kolei eje znaczy „włączcie mi jeszcze raz muzykę”. Ato to auto, nadal mówi tata, tio to, ata, dzidzi. Czasem udaje się jej powtórzyć trudniejsze wyrazy – ale mama tylko raz! Oprócz tego mowa Dorotki zawiera dłuższe wypowiedzi których niestety nie rozumie na razie nikt poza samą zainteresowaną.

Marta zamalowuje kilka-kilkanaście kartek dziennie. Ulubiona technika to pisaki wsparte długopisem w srebrnym kolorze. Potrafi zagrać już parę melodii na keyboardzie. Próbuje też zagrać utwory ze słuchu. Denerwuje się kiedy jej nie wychodzi, ale w końcu czasem się jej udaje. Jest spostrzegawcza, na zdjęciu Księżyca zwróciła uwagę na krater Arystarch który jest jego najjaśniejszym miejscem.

Obie dziewczyny ładnie rosną, oczekujemy czasów kiedy Dorotka będzie na tyle duża by się mogły obie bawić.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: